November 2019

Súťaž - vybíjaná najmladších žiačok a žiakov ZŠ

Naši najmladší žiaci majú radi šport. Aj tento školský rok sa zúčastnili okresného kola vo vybíjanej, ktoré sa konalo 6. 11. 2019 v telocvični v Kňažej. Žiaci a žiačky 3. a 4. ročníka boli plní očakávania, ako súťaž dopadne. Poniektorí tam išli so strachom, tí skúšenejší sa tešili na nové zážitky. Súťaže sa zúčastnili 4 družstvá. Výsledky súťaže sú nasledovné:

1 miesto: ZŠ s MŠ Jozefa Ligoša Chlebnice
2 miesto: Janka Matúšku Dolný Kubín
3 miesto: ZŠ s MŠ Komenského Dolný Kubín
4 miesto: ZŠ Martina Kukučína Dolný Kubín

Naši žiaci a žiačky postupujú do regionálneho kola. Blahoželáme im a prajeme veľa úspechov aj v tomto kole.

Našu školu reprezentovali: Ján Bakanec, Lukáš Bakanec, Michal Gluch, Matúš Klocháň, Mária Meľová, Šimon Spišiak, Soňa Stašová, Ema Sviteková, Simona Špavorová, Lucia Štefková, Martina Štefková, Juraj Šuffák.

/sb/

Navštívil nás ujo poľovník

Do našej MŠ opäť zavítal poľovník Jozef Pucoven, ktorý nám priblížil prácu poľovníkov. Naučili sme sa hlavne to, že aj o lesné zvieratká sa treba postarať, a to najmä počas zimy. Porozprával nám zaujímavé príbehy z poľovačiek a ukázal ako privábiť zver, čo deti najviac zaujalo. Tešíme sa na jeho ďalšiu návštevu a na nové príhody z poľovačiek. Lovu zdar.

Marcela Pucovenová

Aktivity v triede Motýliky

Takto spoznávali bezpečnosť na cestách, takto si spinkame a takto čakáme na obed.

Ódy

Ódy - pdf

Vybíjaná najmladších žiakov a žiačok

Poďakovanie za sponzorský dar sponzorovi ANGERMEIER Slovensko, s. r. o /Peter Ferančík, Lenka Ferančíková/

/sb/

Výchovný koncert

Na pozvanie p. uč. Jarmily Meľovej k nám dňa 27. 11. 2019 zavítala hudobná skupina Bosoráci z Piechova. Vo svojom vystúpení predstavili mnoho tradičných ľudových hudobných nástrojoch, napr. drumbľu, gajdy, klenot Slovenska zapísaný v UNESCO - fujaru, starovekú píšťalu – koncovku, heligónku a iné. Žiaci sa dozvedeli rôzne zaujímavosti o výrobe nástrojov a pri akých príležitostiach sa nástroje používali. Vypočuli si, ako znejú v pastierskych, zbojníckych či ľúbostných piesňach. V závere odmenili účinkujúcich nadšeným potleskom. Ďakujeme!