Január 2020

Turistická prechádzka

Takto sme pozorovali okolitú prírodu a spoznávali kopce Tŕň, Lán a Klin

Novoročné muffiny

Prvú hodinu biológie v novom roku 2020 si deviataci spríjemnili v našej školskej kuchynke, kde si pripravovali novoročné muffiny. Chceli si načerpať novú energiu, ktorú budú iste potrebovať na úspešné zvládnutie všetkých náročných skúšok, ktoré ich, absolventov ZŠ, tento rok čakajú. :-)

Veľa šťastia!

Karneval v MŠ

Aj v našej materskej škôlke dňa 31.1.2020 bolo počuť detský smiech, pretože sme sa tešili z karnevalovej atmosféry. Deti prezlečené do krásnych masiek tancovali, súťažili,zabávali sa. Pre deti bolo pripravené aj malé občerstvenie. Na karnevale sme sa zabavili a tešíme sa aj o rok.

(Salusová M.)

Trieda Motýliky - Zima a zimné radovánky

Počas zimného obdobia, sme v triede Motýliky zažili mnoho pestrých aktivít ku téme Zima. Osvojili sme si nové poznatky a snažili sme sa využiť čo najviac zimné počasie na naše zimné radovánky.

(Salusová M.)

KARNEVAL

Takto sme sa pripravovali a zabávali na KARNEVALE. Deti sa spontánne vyšantili a zoznámili sa počas týždňa s tradíciami karnevalu a fašiangov.

Karneval na 2. stupni ZŠ

Odovzdávanie polročnej klasifikácie je už tradične spojené so školským karnevalom. Tentokrát ho organizovali žiaci 9. ročníka spolu s ich triednou pani učiteľkou Mgr. Martinou Mišalovou. Deviataci pripravili zaujímavé ceny do tomboly, ktoré získali vďaka štedrým sponzorom. Nemohli chýbať ani súťaže pre jednotlivé ročníky. Skvelú hudbu a náladu nám zabezpečil DJ Sylv@n. Atmosféra karnevalu sa ponášala vo veselom a uvoľnenom duchu.

Jozef Strapec, 9. ročník

Úspech v Matematickej olympiáde

Dňa 29. 1. 2020 sa v Dolnom Kubíne organizovalo okresné kolo Matematickej olympiády, ktorého sa zúčastnil Jozef Strapec, žiak 9. ročníka ZŠ. Po zodpovednej príprave v spolupráci s pani učiteľkou Mgr. Máriou Kosmelovou v súťaži zabojoval a úspešne vyriešil zadané úlohy. Obsadil vynikajúce 1. miesto.

Gratulujeme! A nech sa Ti rovnako darí i v krajskom kole.

Kŕmidlo pre vtáctvo

Kŕmidlá pre vtáctvo sú na školských dvoroch veľmi obľúbené. Je to užitočná aktivita, ktorá pomáha vtáčikom prežiť studené zimy a zároveň učí žiakov poznávať nové vtáčie druhy. Tento rok sa naši piataci zapojili do sčítania vtáctva na zimných kŕmidlách, ktoré každoročne organizuje slovenská ornitologická spoločnosť. V posledný januárový týždeň nám pán školník pomohol pripraviť nové kŕmidlo, ktoré sme spolu zavesili v areáli školy. Sme v očakávaní, aké vtáčiky si prídu pochutnať na slnečnicových semienkach, ktoré im budeme do kŕmidla pravidelne dopĺňať.