Jún 2018

Koncoročný výlet do Bojníc

Najkrajší slovenský zámok, najväčšia a najstaršia ZOO na Slovensku – to sú Bojnice. Splnili sme túžbu žiakov 4. a 5. ročníka navštíviť a spoznať toto zaujímavé mesto. Vycestovali sme 14. júna 2018 s plnými batohmi jedla a dobrej nálady. V ZOO to žilo. Pozorovali sme veselý život medvedích mláďat či neúnavných opičiek, s ktorými sa mnohí i skamarátili. Po prehliadke zoologickej záhrady sa pokračovalo v návšteve Bojnického zámku. Tam sme sprevádzali nezbedné vajce, ktoré sa vybralo na vandrovku po historických komnatách hradu. Na spiatočnej ceste sa autobusom rozozneli naše ľudové piesne, ktoré sa pánu šoférovi veľmi páčili. Domov sme si odnášali nielen množstvo výstižných fotografií, ale aj nezabudnuteľné spoločné zážitky.

(mš)

Výlet do Poľska

Dňa 8.6.2018 sme ako žiaci ôsmeho a deviateho ročníka pod dozorom našich učiteľov Renáty Kadučákovej a Ladislava Kakačku vyrazili do Poľska, kde nás čakalo veľa nového a neznámeho.

Ako prvé sme navštívili Wadovice - tam bol pre nás pripravený nádherný kostol sv. Petra Apoštola, ktorý bol postavený z vďaky za záchranu sv. Otca po atentáte. Za kostolom nás veľmi milo prekvapila úchvatná záhrada s Kalváriou a vitrínami, kde boli sošky svätcov. Dalej nás na námestí čakal kostol Obetovania p. Márie, kde pápež prijal všetky sviatosti. Hned vedľa kostola sme navštívili múzeum (rodný dom) Jána Pavla II. To nám učarovalo hlavne svojím moderným dizajnom a rozhodne zaujal každého jedného z nás.

Po týchto miestach sme sa konečne mohli presunúť do hlavného bodu nášho programu - Osvienčimu. Tam sme ako prvé navštívili múzeum Auschwitz - Birkenau. Videli sme všetko zlé, čo sa páchalo na ľudoch a i ked sme s veľkým nepochopením hľadeli na časti múzea,chceli sme pokračovať dalej. Dalšia časť, ktorá pre nás bola pripravená, sa volala Birkenau- Brzezinky. Tam na nás všetkých najviac zapôsobili koľajnice, po ktorých prevážali židovských zajatcov. Boli aj horšie časti, kde sme videli miesta, kde väzni spávali alebo vykonávali hygienické potreby. Nepozeralo sa na to ľahko, ale uvedomili sme si, aké šťastie vôbec máme.

Bol to pre nás všetkých nezabudnuteľný zážitok a ozveny z neho v nás budú ešte dlho rezonovať. :)

Eva Meľová, žiačka 9. triedy

Deň detí v škole

Dňa 1. júna bolo pre deti pripravené vystúpenie v telocvični. Divadlo Cliperton z Banskej Bystrice, nás opäť navštívilo s rozprávkou Zbojník Rumcajs. Vystúpenie bolo vtipné, zábavné a upútalo aj starších žiakov, ktorí sa bavili na vtipných scénkach. Rumcajs bol na Slovensku známy pod menom Rumpeľ. Bol to láskavý a milý obuvník. Mal zmysel pre spravodlivosť, ale aj pre humor.

Po divadelnom predstavení išli žiaci na ihrisko, kde boli pre nich pripravené rôzne stanovištia s atrakciami. Za každé stanovište dostali body. Stanovištia pripravila pani učiteľka Kosmelová v spolupráci s jej deviatakmi. Víťazmi stanoviští sa stali: Kevin Kramár (6.trieda), Tadeáš Straka (7.trieda) a Anna Maxoňová s Lianou Štefkovou (5. trieda). Ďakujeme všetkým za spoluprácu a tešíme sa na ďalšie podujatia s našimi žiakmi.

(ts)