Február 2019

Prírodné úkazy z ľadu a snehu

Takto sme sa pohrali s Témou: Prírodné úkazy z ľadu a snehu.

Bábkové divadlo

Našu školu navštívilo Bábkové divadlo spod Spišského hradu, ktoré si pre našich žiakov pripravilo dve predstavenia. Pre žiakov prvého stupňa odohrali divadlo Dračie pytačky, ktoré ich poučilo ako prekonať strach, prekonať samého seba a ako sa postaviť tomu, kto nám ubližuje. Bolo to výborné interaktívne bábkové predstavenie, v ktorom si aj malý bitkár zapamätá, že UDRIEŤ znamená BOLÍ. Žiakom druhého stupňa odohrali predstavenie Jáchymko. Rozprávkou dvoch súrodencov Jáchymka a Otolienky predviedli starším deťom možnosť, ako sa zorientovať v životných hodnotách, kde "mať" znamená viac ako "byť". Touto inscenáciou sme si tiež pripomenuli 190 rokov od narodenia P. Dobšinského a nedožitých 90 rokov Milana Rúfusa.

Varíme, pečieme...

Žiačky 9. ročníka ZŠ prejavili záujem o krúžok, v ktorom by si zamestnali nielen šikovné ruky, ale aj chuťové poháriky. Snahou bolo pripraviť jedlá chutné a zdravšie. Darí sa im. Doteraz si vyskúšali napr. pizzu, cestoviny s hubovo-brokolicovou omáčkou, sladké kinder-bueno alebo palacinky. Veríme, že v tomto eláne budú aj naďalej pokračovať.