Máj 2019

Deň matiek v MŠ

Aj najmenšie deti vyrobili darčeky pre svoje mamičky, ku ich krásnemu sviatku. Ľúbime svoje mamičky, tak sme sa spoločne veľmi tešili z vyrobených srdiečok.

(Bc. Marie Kurčinková)

Vybíjaná – regionálne kolo

Dňa 2. mája sa v našej telocvični ZŠ v Chlebniciach konalo regionálne kolo súťaže vo vybíjanej. Súťaže sa zúčastnili družstvá, ktoré postúpili z okresných súťaží. Boli to družstvá: ZŠ s MŠ Chlebnice, ZŠ s MŠ Hladovka a ZŠ Hruštín.

V telocvični bola výborná atmosféra, nechýbalo povzbudzovanie všetkých družstiev, o čo sa zaslúžili žiaci základnej školy. Počas celého turnaja boli zápasy napínavé a vyrovnané. Jednotlivé tímy boli dobré pripravené, každý získal jednu výhru a jednu prehru. O umiestnení rozhodoval počet vybitých hráčov, ktorý bol len s malými rozdielmi.

Blahoželáme a ďakujeme všetkým žiačkam, ktoré reprezentovali našu školu. Poďakovanie patrí aj pani riaditeľke Kantárovej, ktorá pripravovala žiačky na okresné aj regionálne kolo.

Víťazom regionálneho kola sa stala ZŠ Hruštín, ktorá postúpila do krajského kola, druhé miesto si vybojovali žiačky ZŠ Hladovka a naše dievčatá sa umiestnili na treťom mieste.

/sb/

Deň matiek

Dňa 12. mája 2019 sa v Kultúrnom dome v Chlebniciach konalo podujatie pre naše milé mamky. Deti zo základnej aj materskej školy pripravili spolu so svojimi pani učiteľkami pekný program uvitý z tančekov, pesničiek, básničiek a scénok. Bol to darček ku Dňu matiek ako naše poďakovanie mamkám za ich obetavosť a prácu v rodine, samozrejme aj spolu s oteckami, pri výchove detí.

Sála bola plná a mnohým mamičkám pri sledovaní jednotlivých čísel neraz vyhŕkla slza. Ale nie slza smútku, ale slza šťastia. Boli dojaté , pretože videli vystupovať aj svoje talentované dietky. Okrem darčekov v podobe jednotlivých čísel boli všetky mamky obdarované aj sladkosťou, ktorú im venoval obecný úrad. Ďakujeme Vám, milé mamky, a tešíme sa na Vás aj nabudúce.

Andrea Štefková a Viktória Zuberová, 9. ročník (ZM)