November 2018

Okresné kolo vo vybíjanej

Dňa 7.11. sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili súťaže okresného kola vo vybíjanej. Súťaž sa konala v telocvični ZŠ s MŠ Kňažia. Zápasy odhohrali medzi sebou 4 družstvá: ZŠ s MŠ Chlebnice, ZŠ s MŠ Kňažia, ZŠ M. Kukučína z DK, ZŠ J.Matúšku z DK. Našu školu reprezentovali: M. Pavolka, M. Furjel, S. Hudecová, A. Spišiaková, D. Ťapajnová, E. Sviteková, S. Špavorová, S. Stašová, J. Šuffák, J. Bakanec, L. Bakanec, M. Gluch.

Naši žiaci obsadili krásne 2. miesto, z čoho sa veľmi tešili. Prvé miesto vyhrala ZŠ s MŠ Kňažia, a tretie miesto ZŠ M. Kukučína.

Žiaci si domov odniesli veľkú radosť, nové zážitky a skúsenosti.

Oboznamovali sme sa s povolaniami v blízkom okolí MŠ

Poznávali sme kríky v okolí MŠ

Olympiáda zo slovenského jazyka

Dňa 6. novembra 2018 sa konalo školské kolo Olympiády zo SJL. Bolo určené pre žiakov 8. a 9. ročníka. Súťažilo 6 žiakov. Súťaž pozostávala z písomnej a ústnej časti. Súťažiacich hodnotili pani učiteľky R. Kadučáková a M. Zimmermannová.

1. miesto: Iveta Mičáňová 9.
2. miesto: Mária Adamcová 9.
3. miesto: Jozef Strapec 8.

Do okresného kola postupuje Iveta Mičáňová. Srdečne gratulujeme!

ZM

Takto nás zaujali zvieratká z lesa v MŠ

Súťažili sme v MŠ

Súťažili sme o Najväčšie OVOCIE A ZELENINU. Deti nosili v priebehu týždňa čo najväčšie ovocie a zeleninu. A taký je výsledok.

V našej MŠ máme spisovateľku

V našej MŠ máme spisovateľku, Mgr. Marcela Pucovenová napísala knihu "Ja v škôlke". Blahoželáme jej k prvému úspechu a prajeme jej veľa úspechov k ďalšej pisateľskej činnosti.

Téma týždňa v MŠ: Vtáky - odlet do teplých krajín

Na tému týždňa vtáky - odlet do teplých krajín, sme s deťmi vyrobili z plastu vtáčie budky. Deti si búdky vymaľovali, nachystali suchý rožok. Spoločne sme potom búdky zavesili, aby sa vtáčiky, ktoré neodleteli do teplých krajín mohli prísť nakŕmiť.

Trieda Motýliky a p. učiteľka Bc.Marie Kurčinková