Apríl 2022

Jarný mrak

S triedou "Včielky" sme spoločne na tému jar robili mnoho aktivít. Spoločne sme sme sa "hrali" s rýmom a vymysleli sme našu vlastnú báseň s názvom Jarný mrak.

JARNÝ MRAK

JRáno vyšlo slnko,
žlté ako zrnko.

Usmialo sa popod nos,
zasvietilo na náš most.

Zavolalo na mraky,
aby napršali do mláky.

Ale mrak bol nazlostený,
na slniečko zamračený.

"Čo sa mračíš mráčik malý,
či ťa včela uštipla?"

"Neuštipla, len sa bojím,
že na jednom mieste stojím."

(M. Salusová a trieda Včielky)

Rozprávkový týždeň

Celý týždeň sme sa v triede "Motýliky" premieňali na rozpravkové bytosti. Spoločne sme si zahrali rozprávky "O repke, sedem kozliatok, perníková chalúpka, koza rohatá, tri prasiatka"

(Bc. Marie Kurčinková)

Veľkonočné aktivity

Spoločne s detičkami z najmenšej triedy sme sa pripravovali na Veľkú noc. Maľovali sme vajíčka, sliepočky, vyrobili sme veľké vajíčko technikou "kašírovanim", ktoré sme si spoločne farebne vymaľovali. Pri všetkých aktivitách sme sa veselo zabavili.

(Bc. Marie Kurčinková)

Deň Zeme v MŠ

22. apríl je dátum, ktorý je venovaný našej Zemi.

Deti spoznávali prostredníctvom rôznych aktivít našu Zem. Rozprávali sme sa o prírode, zvieratách, rastlinách, recyklovali sme odpad.

Počas pobytu vonku sme čistili naše okolie a mali sme z toho veľkú radosť, že sme pomohli našej Zemi.

(M. Salusova)

Hviezdoslavov kubín - okresné kolo

1. apríl má rôzne prívlastky. Pre recitátorov našej školy má však len jediný - ÚSPEŠNÝ.

Po zodpovednej príprave sa žiaci prvého a druhého stupňa: Michal Mičáň - 3. A, Roman Spišák - 3. B, Jakub Kožák - 5., Sára Spišáková - 5., Nina Šlachtová - 8. zúčastnili okresného kola súťaže v prednese poézie a prózy.

Po umeleckom zážitku počas otvorenia súťaže sa žiaci rozišli do pripravených miestností, kde predviedli svoje recitátorské schopnosti. A verte, porota mala neľahkú úlohu!

Pri záverečnom vyhodnotení sme boli milo prekvapení a zároveň potešení. Traja naši recitátori získali pekné umiestnenia. Roman Spišák - 3. miesto, Jakub Kožák - 3. miesto, Nina Šlachtová - 1. miesto.

Nina bude našu školu reprezentovať v krajskom kole, ktoré sa uskutoční 3. mája 2022 v MARTINE. Všetci jej držíme palce a želáme veľa úspechov.

Mgr. R. Kadučáková

Vybíjaná

Dňa 27. 4. 2022 sa naše žiačky zúčastnili okresného kola vo vybíjanej v ZŠ Kňažia. Reprezentovali nás Meľová O., Čabajová A., Spišáková S., Stašová M., Strážnická E., Meľová M., Pucovänová D., Stašová S., Sviteková E., Štefková L., Štefková M., Ťapajnová R. pod vedením pani učiteľky Kantárovej. Súťaže sa zúčastnilo 6 družstiev, naše žiačky obsadili 1. miesto a  postúpili na krajské kolo do Žiliny. V Žiline obhájili z 8 družstiev pekné 4. miesto. Dievčatám blahoželáme k pekným úspechom.