Február 2023Výchovný koncert s pánom policajtom

V rámci celotýždňovej témy Profesie našu materskú školu navštívil pán policajt, ktorý deťom hravou formou priblížil svoju náplň práce. Deti si vypočuli, čo príslušník polície vykonáva a aké prostriedky pri svojej práci využíva. Naučili sa, aké dôležité je slušné správanie. Oboznámili sa s pravidlami cestnej premávky prostredníctvom príbehu. Svoju návštevu obohatil o náučný koncert a spolu s pánom učiteľom hudobnej výchovy nám predpoludnie spestrili hrou na akordeón a husle. Deti si tak mohli nielen vypočuť krásne piesne, ale aj zatancovať si a popritom sa naučiť, aké dôležité je vzájomné priateľstvo a dobré kamarátske vzťahy.

Mgr. K. Červeňová

Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma!
Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma!
Hore hájom chodník

Čaro zimy

Pani Zima k nám prišla v plnej kráse. Všetko sa zmenilo na čarovnú zimnú krajinu, ktorú sme využili na zimné radovánky. S deťmi sme sa oboznámili s témami - Pracovné profesie, Starostlivosť o zvieratá a vtáky v zime, Neživá príroda, Predmety a ich vlastnosti. No nesmeli chýbať ani pokusy ako sopka, farebná dúha, sila vzduchu, kvapky z ktorých sa deti veľmi tešili.

Bc. E.Šimkovičová

Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma!
Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma!
Zväčši ma! Zväčši ma!
Hore hájom chodník

Šťastie farbami detí

Výtvarné súťaže sú v našej škole veľmi obľúbené. Žiaci sa do nich vždy s chuťou zapoja. Nebolo tomu inak ani v tomto prípade. Téma s názvom "Šťastie farbami detí" najskôr prekvapila, no po okamihu zamyslenia sa všetci pustili do práce. Svoje predstavy o šťastí vyjadrili rôznymi výtvarnými technikami. Dominovala kresba a maľba. Výber prác do súťaže bol neľahký. Netrpezlivo sme čakali na vyhodnotenie. A dočkali sme sa! Veronika Polčicová - žiačka 6. ročníka - vo svojej kategórii získala krásne druhé miesto. Srdečne jej gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

Mgr. R. Kadučáková

Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma!
Hore hájom chodník