Február 2023

Výchovný koncert s pánom policajtom

V rámci celotýždňovej témy Profesie našu materskú školu navštívil pán policajt, ktorý deťom hravou formou priblížil svoju náplň práce. Deti si vypočuli, čo príslušník polície vykonáva a aké prostriedky pri svojej práci využíva. Naučili sa, aké dôležité je slušné správanie. Oboznámili sa s pravidlami cestnej premávky prostredníctvom príbehu. Svoju návštevu obohatil o náučný koncert a spolu s pánom učiteľom hudobnej výchovy nám predpoludnie spestrili hrou na akordeón a husle. Deti si tak mohli nielen vypočuť krásne piesne, ale aj zatancovať si a popritom sa naučiť, aké dôležité je vzájomné priateľstvo a dobré kamarátske vzťahy.

Mgr. K. Červeňová

Čaro zimy

Pani Zima k nám prišla v plnej kráse. Všetko sa zmenilo na čarovnú zimnú krajinu, ktorú sme využili na zimné radovánky. S deťmi sme sa oboznámili s témami - Pracovné profesie, Starostlivosť o zvieratá a vtáky v zime, Neživá príroda, Predmety a ich vlastnosti. No nesmeli chýbať ani pokusy ako sopka, farebná dúha, sila vzduchu, kvapky z ktorých sa deti veľmi tešili.

Bc. E.Šimkovičová

Šťastie farbami detí

Výtvarné súťaže sú v našej škole veľmi obľúbené. Žiaci sa do nich vždy s chuťou zapoja. Nebolo tomu inak ani v tomto prípade. Téma s názvom "Šťastie farbami detí" najskôr prekvapila, no po okamihu zamyslenia sa všetci pustili do práce. Svoje predstavy o šťastí vyjadrili rôznymi výtvarnými technikami. Dominovala kresba a maľba. Výber prác do súťaže bol neľahký. Netrpezlivo sme čakali na vyhodnotenie. A dočkali sme sa! Veronika Polčicová - žiačka 6. ročníka - vo svojej kategórii získala krásne druhé miesto. Srdečne jej gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

Mgr. R. Kadučáková